Wpisy z tagiem: CHWASTOWISKO

piątek, 29 marca 2019

Było bardzo miło.
Ale się skończyło.

Blox jest ulotny jak ten motylek - dziś jest, za miesiąc go nie będzie...

W związku z planowaną likwidacją Bloxa w dniu 29.04.2019, uprzejmie informuję, że Świat Nasz Kolorowy wkrótce przestanie istnieć. Nie planuję przenoszenia go w inne miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy przez ponad 10 lat odwiedzali mój blog. Wspominajcie go miło. To był fajny czas.


Wielbicieli chwastów i robaczków zapraszam oczywiście na Chwastowisko, które zamierzam prowadzić tak długo jak się da. Nowe wpisy i zdjęcia można oglądać POD TYM LINKIEM.

Co do pozostałych blogów, na nowe miejsce przeniosłam Radzidomowo. Jest TUTAJ. Prawdopodobnie jeszcze coś na nim opublikuję, bo przy okazji przeprowadzki znalazłam na dysku spore zapasy niewykorzystanych zdjęć.

sobota, 15 listopada 2014

Była wyjątkowo ciepła i pięknie kolorowa.
I jak zwykle skończyła się zbyt szybko.

ach, ta nasza jesień...

ach, ta nasza jesień...

ach, ta nasza jesień...

Niestety, od wielu już dni panuje beznadziejna listopadowa pogoda. Bieżące (zrobione jesienią) zdjęcia prawie mi się skończyły, a i tegoroczna szuflada nie jest zbyt pełna. Tak więc od dziś aż do wiosny wpisy będą się ukazywać rzadziej.
Przy okazji tradycyjnie zapraszam do odwiedzania Chwastowiska, gdzie co kilka dni wstawiam nowe fotki. Można je oglądać pod tym linkiem.

sobota, 04 grudnia 2010

Dłużej już nie da się tego ukrywać.
No, niestety. Zima jest.

osiedlowe róże pod śniegiem :(

A skoro mamy zimę, to w świecie naszym kolorowym - jak co roku - nadchodzi czas snu. Nie będzie to rzecz jasna sen kamienny, a raczej kilkudniowe drzemki... i tak aż do wiosny.
W okresie tej sezonowej przerwy wszystkich miłośników przyrody tradycyjnie zapraszam na Chwastowisko, gdzie wciąż będą pojawiać się nowe zdjęcia, bo zgromadziłam spory ich zapas. Nowości oglądać można pod tym linkiem.

niedziela, 17 sierpnia 2008

Gdy półtora roku temu po raz pierwszy fotografowałam polne kwiaty, ani bym nie przypuszczała, że to niewinne hobby przerodzi się w tak wielką pasję. Znalazła ona swój wyraz najpierw na tym blogu, a wkrótce później rozwinęła się w autorską stronę www, nazwaną przeze mnie Chwastowiskiem Warszawskim.
Niestety, przeliczyłam się z siłami. Trudno jest pogodzić codzienne życie, fotograficzne wyprawy, obróbkę zdjęć, oznaczanie gatunków - i webmasterowanie. Musiałam wybrać inny wariant. Po długim namyśle zdecydowałam się przenieść Chwastowisko w miejsce, które daje możliwość łatwego wstawiania nowych fotografii. Oto efekt:

nowe Chwastowisko Warszawskie - zapraszam :)

Nowe Chwastowisko jest od starego lepsze pod wszelkimi względami. Przede wszystkim umożliwia dodawanie komentarzy pod każdym wpisem. Równie wielka zaleta to dostępność kanałów RSS. A miłośnicy zagadek zapewne docenią bezpośrednie linki do nieoznaczonych gatunków.
Tak więc... wszystkich zainteresowanych przyrodą zapraszam na zupełnie świeże, jeszcze pachnące łaką, nowe Chwastowisko Warszawskie.

niedziela, 18 listopada 2007

Przez osiem miesięcy prowadziłam tu fotograficzny dziennik. Zyskał liczne grono sympatyków, którym gorąco dziękuję za regularne odwiedziny i ciekawe dyskusje, a także za pomoc w identyfikacji roślin i zwierząt.
Niestety, nadchodzi zima, czas niesprzyjający ciekawym zdjęciom przyrody. Tak więc przyszła pora na zmianę formuły - od dziś dziennik zmienia się w tygodnik. Jednocześnie miło mi poinformować, że dla zainteresowanych florą i fauną przygotowałam coś w zamian. Przedstawiam Wam... Chwastowisko:

Zapraszam na Chwastowisko :)

Pracowałam nad tą stroną przez parę ostatnich miesięcy. Skupia w sobie plon fotograficznych wędrówek po warszawskich trawnikach, parkach, łąkach i ugorach. Wciąż nie jest skończona, na publikację czeka jeszcze wiele zdjęć. Co parę dni dokładam kolejną ich porcję.
Mam nadzieję, że Chwastowisko Wam się spodoba. Szczególnie polecam je miłośnikom zagadek, gdyż zawiera ich w sobie mnóstwo.
Serdecznie zapraszam. :)

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Agregator Blogów Przyrodniczych
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...